Asfa’dan Dünya Rekoru Denemesi

ASFA’DAN DÜNYA REKORU DENEMESİ
ÇOK SAYIDA ÇOCUĞUN BİRLİKTE EZBERDEN KUR’AN OKUMASI REKORU

 

Asfa Gönül Aydınlığı Çocuk Kulübü 4 Haziran Cumartesi günü saat 18.00’de yaptığı mezuniyet töreninde aynı zamanda bir dünya rekoru denemesine de imza attı: ÇOK SAYIDA ÇOCUĞUN BİRLİKTE EZBERDEN KUR’AN OKUMASI REKORU.

 

Dünya üzerinde yaşanan çeşitli olumsuz olaylar karşısında Asfa Gönül Aydınlığı Çocuk Kulübü minikleri,tertemiz yürekleriyle insanlığa seslendi. Kardeşliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde çocuklar en tatlı ve en masum sesleriyle “Müminler muhakkak ki ancak KARDEŞTİRLER” (Hucurât-10) ayetini hep birlikte el ele veripbir barış halkası kurarak okudular. Böylece tüm Dünyaya barış ve kardeşlik mesajı verdiler. Ayet önce Arapça ardından İngilizce sonra da Türkçe olarak okundu ve bir rekor denemesi yapıldı.

 

Rekor denemesini noter eşliğinde yapan  300  öğrencinin oluşturduğu barış halkası ve verdikleri kardeşlik mesajından sonra barış simgesi güvercinler gökyüzüne bıraktılar. Rekor denemesinin ardından Asfa Gönül Aydınlığı Çocuk Şenliği tüm canlılığıyla devam etti. Çocuklar yapılan çeşitli etkinliklerle gönüllerince eğlendiler.

Yazar: abayraktar