The child has one intuitive aim: self development

Geleceğimle Buluşuyorum 3

Öğrencilerimizi hayata hazırlarken; üniversite hayatı ve meslek seçimleri konusunda  bilgilendirmek ,  onlara yol göstermek amacıyla rehberlik birimimiz tarafından düzenlenen “Geleceğimle Buluşuyorum” etkinliğinin 3. sü gerçekleşti.

Lise öğrencilerimizin katıldığı etkinlik Mustafa Kamil Sağıroğlu’nun sunumu ile başladı. Yönetim Bilişim Sistemleri eğitimi alan ve Erlab Teknolojileri Şirketleri Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su olan Sağıroğlu, Endüstri 4.0 ve dijital dünyada insanın önemi konusunda öğrencilerimize seminer verdi.

Programımız, endüstri mühendisi olan aynı zamanda www.gelecekburada.net ’in yayın yönetmeni olan Pazarlama İletişimi Yöneticisi Doğukan Güngör’ün sunumu ile devam etti. Yeni dünya dinamiklerini anlatan Güngör’ün sunumu öğrencilerimizin sorularını yanıtlaması ile son buldu.

Sunumların ardından mezunlarımızla üniversiteye hazırlık aşamaları ve üniversite hayatı konusunda söyleşi gerçekleştirdik. Söyleşiden sonra öğrencilerimiz mezunlarımızla meslekler hakkında bire bir görüştüler. Psikoloji, tıp, hukuk, mühendislik, mimarlık, iletişim alanlarında Türkiye’nin en iyi üniversitelerinde eğitim görmüş ve sektörde çalışan otuza yakın mezunumuz, öğrencilerimizin yönelmek istedikleri alanlarla ilgili onları bilgilendirdiler. Öğrencilerimiz, iş hayatına atılan mezunlarımızın yanı sıra üniversite eğitimleri devam eden mezunlarımızdan kampüs hayatı ve üniversite hazırlıkları konusunda bilgi aldılar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments are closed.

Yaklaşan Etkinlikler