Anaokulu

Halil Necati Anaokulu

Anaokulu müfredatımız, anaokulu öğretmenlerimiz ve psikologlarımız tarafından hazırlanmıştır. Eğitim modelimiz; içerisinde günlük, haftalık ve aylık rutinlerimizin olduğu ayrıca gezi ve özel gün planlamalarımızın da bulunduğu özel bir eğitim modelidir.

Müfredatımızdaki hedefimiz; karakter ve ahlak gelişimini, akademik çalışmalar, spor ve sanatla desteklemek ayrıca dini ve milli hassasiyetlerimizi gözeterek bütüncül bir eğitim modeli oluşturmaktır.

Uygulanan eğitim modelinde her haftanın birbiriyle ilişkili iki konusu vardır. Konulardan biri karakter gelişimini desteklerken diğeri o konuyu akademik anlamda ele alır. Tüm konular; her yönüyle ele alınıp çeşitli akıl oyunları, dikkat çalışmaları, düşünme becerileri etkinlikleriyle (scamper, kodlama, stem gibi) ve aylık gezilerle desteklenir.

Anaokulumuzun müfredatında her günün bir esma’ül hüsnası, haftanın konusu ile ilgili bir hadis-i şerif ve Peygamber Efendimiz’in (sav) hayatından bir kesit bulunur.

Bizim için her öğrencimiz ayrı bir dünyadır. Bu sebeple öğrencilerimizle yapacağımız tüm çalışmalarımız öğrencinin öğrenme yöntemine (işitsel, görsel, duyusal) göre belirlenir. Böylelikle öğrencimiz yorulmadan, severek ve oyunla öğrenir.

Bütün bir yıl boyunca müfredatımız aylık ve haftalık raporlar şeklinde velilerimizle paylaşılır.

Haberler

21 Mayıs 2020

RadyoAsfa İftar Saati

Radyoasfa.com üzerinden yayınlarını sürdüren “İftar Saati” programı evleri şenlendiriyor. Ramazan…

Daha fazla oku

Asfa ile Yarışıyorum

Online dersler devam ederken öğrencilerimize ailecek katılabilecekleri yarışmalar organize ediyoruz.…

Daha fazla oku

Velilerimize Online Eğitim

Asfa'da eğitim online devam ediyor. Öğrencilerimizden sonra velilerimize de rehberlik…

Daha fazla oku